Способы охлаждения помещения в жару

Читатель
Jerih
Был
Пользователи
71 тема
551 сообщение
Рейтинг: 356
Репутация: 14
На сайте 4 года
Мы все прекрасно знаем, что жара — гибель для шиншей.

Сегодня 33 градуса в тени (Киев). Предлагаю поделиться опытом, какие лучшие способы охлаждения.
Если это кондиционер — пишите марку и плюсы-минусы.

Хотелось бы определиться, какой способ лучший.
Автор: Jerih
Читатель
Jerih
Был
Пользователи
71 тема
551 сообщение
Рейтинг: 356
Репутация: 14
На сайте 4 года
У меня кондиционер сломался в прошлом году, а в связи с карантином с новым пока не сложилось

Поэтому взял 4 2-литровые пластиковые бутылки, набрал воды — заморозил. Обкладываю клетки. Лед растает — меняю на новые замороженные.
Комната небольшая, на окне жалюзи, днем окно закрыто, открываю только на ночь.
Читатель
Pivnaya Feya
Был
Пользователи
35 тем
269 сообщений
Рейтинг: 96
Репутация: 5
На сайте 4 года
У нас с Изи сейчас в комнате жары нет. Днем окно закрыто, чтобы жара не шла в комнату, открываю ночью. На окне темная штора.
ЗОЖ — людям, ЛЛЗ — шиншиллам!!!
Читатель
Chinny
Был
Пользователи
34 темы
397 сообщений
Рейтинг: 221
Репутация: 7
На сайте 4 года
Ну у меня эта проблема вообще не стоит (в принципе) — климат такой.

Сейчас 16 градусов.
Читатель
Варан
Был
Пользователи
44 темы
506 сообщений
Рейтинг: 337
Репутация: 10
На сайте 5 лет
Цитата: Jerih
Хотелось бы определиться, какой способ лучший.


Я много лет пользовался кондиционером, выделявшим в воздух ионы серебра. Но, к сожалению, это была не сплит-система, а блочный, и его нужно было обязательно выставлять в окно, иначе с обратной стороны шел горячий воздух.

Сейчас у меня мобильный кондиционер, это удобно.

В особенно жаркие дни (как сейчас) применяю дополнительные меры — это мраморная плита и несколько 2-литровых бутылок со льдом, которыми обкладываю клетки.
Если — хорошее слово… ©
Читатель
Hohotynchik
Был
Пользователи
22 темы
346 сообщений
Рейтинг: 212
Репутация: 10
На сайте 4 года
Цитата: Jerih
Предлагаю поделиться опытом, какие лучшие способы охлаждения.


Этот вопрос меня серьезно интересовал. Конечно же лучший способ охлаждения — кондиционер.

Если кондиционера нет или он не справляется, то нужны такие дополнительные меры:

— на окне темная плотная штора;
— утром закрывать окно и форточку, чтобы горячий воздух не шел в помещение, открывать только после захода солнца или когда спадет жара;
— размещение в клетках каменных плит (например, мраморных), предварительно охлажденных в холодильнике;
— размещение вблизи клеток пластиковых бутылей со льдом;
— размещение вблизи клеток аккумуляторов холода (продаются в супермаркетах).

И, конечно, следить, чтобы в поилках всегда была свежая вода.
Per aspera ad astra
Читатель
Barathrum_Nomad
Был
Пользователи
2 темы
74 сообщения
Рейтинг: 135
Репутация: 16
На сайте 4 года
Враховуючи що карантин вніс дуже багато змін у життя, то відпишу і свій спосіб.
Отож. Є вітрина десь 175*75*45см. На поличках дві мармурові плити, на 10 на 20 см. Це все на дачі. Дача з прибудовою. Сама хата старенька «олдскульна» десь 65 року з ремонтами. Це дві кімнати, кухня і третя кімната оновлені.Кухню знесли і збудували із цегли разом із новою кімнатою. Кімната шушиків як раз остання, не з сонячної сторони. На вікнах штори і двері закриті, щоб із коридору і вулиці не впускати гаряче повітря. Вдень вся хата забарикадована і вікна закриті і зашторені. Як жара (чи скоріше пекло?) за вікном спадає, то вже можна відкривати вікна провітрювати. На ніч ще і двері можна відкрити і без протягів провітрити хату. В середньому температура 20-22 градуси. Коли на вихідних нещодавно влупило на дворі за +34 і в хата почала у шушиків прогріватися до +24, то довелося вигадувати екстремальне охолодження. Ви, звісно, не дивуйтеся, проте якщо це типо і дивно, АЛЕ воно працює — метод вже не тупий, хоча й дуже дивний. До нового року, восени, був етап чергової «модернізації» дачі до більш цивілізованих умов. Вода з криниці може і добре, але хто намагався набрати із криниці воду після рясних дощів мене зрозуміють, що криниця не завжди працює «як треба». Пробурили свердловину, поставили насос із автоматикою і трохи згодом прикрутили бойлер. До чого тут бойлер я трохи розповім. Тепер про мій досить дивний спосіб додаткового охолодження. Маємо приватну будівлю, маємо свердловину...і маємо систему опалення. Це від котла взимку всі ці труби і радіатори працюють як «опалення». Враховуючи карантин і заборону держави працювати, не давав сумувати лише той факт, що роботодавець не звільнив мене і відправив " у відпустку за свій рахунок". На наступному тижні перша зарплата після карантину). Тож була злита вся вода із батарей і закачана свіжа із свердловини. Згідно датчику з бойлера — на виході маємо не більше 15. Може і менше, але бойлер не показує менше за 15 тепла. Вода там точно менше за 15 на дотик. Тепер раз на 2-3 дні просто міняю воду у системі опалення і все це тепер працює у реверсі на охолодження. У фіналі маємо 19-20 градусів у шушок, коли на дворі за 32. Так, є певні труднощі, але шушки дорожчі). Це лише мій випадок для приватного будинку. Колись я писав за «приватний кондиціонер» для шушиків. Тоді я один замовив, але він чогось довго не їхав. Продавець пояснив що це через спалах коронавірусу. Склалося стійке враження, що вони виготовляють їх не у Сингапурі, а десь у Китаї на замовлення. Побалакавши гроші мені то повернули, але я лишився без кондиціонера для шушиків. Два таких кондиціонера коштують як один «мобільний для людей», тобто тумба на колесах із трубою у вікно для свіжого повітря. Буду дивитися по зарплаті, і можливо щось таке купляти, чи в оплату частинами чи ще якось. Гарні стаціонарні зараз коштують від 10к гривень, а в наш дуже «цікавий» карантинний час гроші зайвими не будуть. Ну і на останок найголовніше — завжди зранку свіжа чиста вода). Міняємо кожен день перед виїздом на роботу
Читатель
Hohotynchik
Был
Пользователи
22 темы
346 сообщений
Рейтинг: 212
Репутация: 10
На сайте 4 года
Цитата: Barathrum_Nomad
Тепер раз на 2-3 дні просто міняю воду у системі опалення і все це тепер працює у реверсі на охолодження. У фіналі маємо 19-20 градусів у шушок, коли на дворі за 32.


Цікаве у Вас ноу-хау. Дуже неочікуване рішення, але головне, що ефективне.
Маю надію, що стане у нагоді й іншим мешканцям приватних будинків, у яких є трарини, що бояться спеки.
Per aspera ad astra
Читатель
Варан
Был
Пользователи
44 темы
506 сообщений
Рейтинг: 337
Репутация: 10
На сайте 5 лет
Цитата: Hohotynchik
Цікаве у Вас ноу-хау. Дуже неочікуване рішення, але головне, що ефективне.
Маю надію, що стане у нагоді й іншим мешканцям приватних будинків, у яких є трарини, що бояться спеки.


Да не просто интересное решение, а можно сказать гениальное, мало кому в голову придет, да еще и осуществить на практике мало кто найдет время и вдохновение. Вот что значит, хозяин-фанат своих шиншей
Если — хорошее слово… ©
Читатель
Chinny
Был
Пользователи
34 темы
397 сообщений
Рейтинг: 221
Репутация: 7
На сайте 4 года
Цитата: Barathrum_Nomad
Враховуючи що карантин вніс дуже багато змін у життя, то відпишу і свій спосіб.


Виктор, очень образно написано, у меня такое впечатление, вроде я у Вас и ваших «шушек» в гостях побывала Такие рассказы редко можно встретить на форумах.
Читатель
Barathrum_Nomad
Был
Пользователи
2 темы
74 сообщения
Рейтинг: 135
Репутация: 16
На сайте 4 года
Цитата: Chinny
Цитата: Barathrum_Nomad
Враховуючи що карантин вніс дуже багато змін у життя, то відпишу і свій спосіб.


Виктор, очень образно написано, у меня такое впечатление, вроде я у Вас и ваших «шушек» в гостях побывала Такие рассказы редко можно встретить на форумах.


Хотілося б частіше тут бувати, але побутові питання беруть гору. Ближчими годинами розповім про своїх шушок і покажу фото вітрини)

На завтра обіцяють +34, тому буде позапланове оновлення води).

Отвечать в темах могут только зарегистрированные пользователи. Вход Регистрация.